wzór odznaki iuvenis forti

Odznaka “Iuvenis Forti” dla Filipa Bławata

W dniu 12 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej w Górze Puławskiej wręczono odznakę “Iuvenis Forti” Filipowi Bławatowi uczniowi klasy IV.
Odznaka „Iuvenis Forti” została ustanowiona przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i przyznawana jest młodym ludziom, którzy swoją wzorową – godną do naśladowania postawą przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, rozsądkiem i odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej. Przypomnieć należy, że Filip w nocy w dniu 2 grudnia ubiegłego roku jako pierwszy zauważył pożar w swoim domu i obudził rodziców przez co przyczynił się prawdopodobnie do uratowania życia swojej rodzinie.
W imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej uroczystego wręczenia odznaki dokonał starszy brygadier Andrzej Kapica Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Podczas uroczystości obecni między innymi byli: Jan Gędek Wójt Gminy Janowiec, Wojciech Gibaszek Zastępca Wójta Gminy Puławy, Hanna Padewska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, mama Filipa wraz z rodzeństwem oraz uczniowie.

Skip to content