JUBILEUSZ 120-LECIA OSP W NAŁĘCZOWIE I PRZEKAZANIE SAMOCHODU

21 wrześnie 2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Nałęczowie świętowała jubileusz 120-lecia swojego istnienia.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie w intencji wszystkich strażaków za ich rodziny i zmarłych strażaków. Po Mszy Św. strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi i uczestnikami obchodów przemaszerowali w asyście orkiestry dętej OSP z Tomaszowa Lubelskiego na plac przed Urzędem Miejskim, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów jubileuszu.

Jednostka OSP Nałęczów powstała w 1899 roku i zrzesza 68 członków, w tym 44 czynnych, biorących udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy, powiatu i województwa.

W obecności gości, w tym władz parlamentarnych, wojewódzkich, samorządowych, przedstawicieli instytucji oraz lokalnej społeczności dokonano również uroczystego przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA-Scania o wartości 919 917,00 zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu rządowemu. Na montaż finansowy złożyły się bowiem środki: dotacja KSRG 130 000 zł., NFOŚiGW 352 500,00 zł., WFOŚiGW 107 459,00 zł., gminy Nałęczów 300 000,00 zł., a także środki własne 29 958,00 zł.

Podczas uroczystości padło wiele słów podziękowań oraz życzeń kierowanych do strażaków. Podkreślono ich zaangażowanie i poświęcenie dla służby, którą pełnią bezinteresownie każdego dnia.

W uroczystości uczestniczyli między innymi:

  • Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew,
  • Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Poseł na Sejm RP Jan Łopata
  • Poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski,
  • Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek
  • Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski,

oraz przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, instytucji oraz lokalnej społeczności.

Opracowanie: KP PSP Puławy

Fotogaleria: Rafał Bieliński

Skip to content