Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

Maj, to tradycyjnie od wielu lat Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W tym też miesiącu przypada święto patrona strażaków św. Floriana. Obchody Dnia Strażaka, to właściwy moment na podsumowanie działalności i osiągnięć całego systemu ochrony przeciwpożarowej w powiecie oraz do złożenia podziękowań przedstawicielom organizacji, instytucji i podmiotów, które wspierają działalność ratowniczą.

Niestety tegoroczna uroczystość z uwagi na pandemię koronawirusa SARS COV-2 miała inny charakter. Uroczysta zbiórka była skromna i przeprowadzona z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego i bezpiecznych odległości pomiędzy uczestnikami. Ze względów bezpieczeństwa w akademii wzięli udział jedynie funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  Puławach.
W okolicznościowym wystąpieniu Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny złożył życzenia strażakom i pracownikom Komendy oraz podziękował za zaangażowanie w służbie na rzecz społeczeństwa.

Ważnym i miłym akcentem uroczystości było odczytanie wyciągów z rozkazów personalnych o  awansach na wyższe stopnie służbowe 17 funkcjonariuszy tutejszej komendy.

 

Opracował: st. bryg. Krzysztof Morawski

Skip to content